Güvenlik Kameraları Lens Seçimi

kamera lens seçimi

kamera lens bakış açısı

görme açıları

kamera görme açısı hesaplama

kamera mesafe açıklama

Kamera lensi seçimi konusunda örnek bakış açıları ile görme mesafeleri Güvenlik Kameralaörnekleri Güvenlik Kameraları Lens Seçimi

Güvenlik Kameraları Lens Seçimi


Kamera Lensi Seçimi Konusunda Örnek Bakış Açısı ve Görme Mesafesi Örnekleri

Örnek Açıklamasında kullanılan Bina ile Kamera arasındaki Mesafe 25metre;

2.8mm Lens 5 metreye kadar olan mesafelerde çok geniş açılı görüntü almak için kullanılır. Çok küçük boyutlarda kuyumcu mağazası, sarraf, döviz bürosu, shop, korner, bina girişi, merdiven başları vb. 2,8mm lens zorunlu kalınmadıkça kullanılmamalıdır. Çünkü görüntüde balıkgözü tabir edilen içbükey yamulmaya sebep olur.

4mm Lens 10 metreye kadar olan mesafelerde görüntü almak için uygundur. Genel kullanım ürünüdür. 50m2 ye kadar olan bir ofis, oda, salon, mağaza gibi yerde kullanımı uygundur. Odanın köşesinde duran bir insanın tek gözünü kapatıp, diğer gözüyle gördüğü alan kadar görüntü alır.

6mm Lens 15 metreye kadar olan mesafelerde görüntü almak için uygundur. 50–100 m2 arası ofis, fabrika alanı, salon, bahçe, sokak vb. yerler için kullanılır.

8mm Lens 20 metreye kadar olan mesafelerde görüntü almak için uygundur. Okul, hastane vb yerlerin koridorlarına bakarken, sokak – cadde – depo gibi yerlerde tercih edilir.

12mm Lens 30 metreye kadar olan mesafelerde görüntü almak için kullanılır. Uzak mesafedeki cisimleri yakın görmek için tercih edilmeli. Fabrika vb yerde uzaktaki kapı girişinde giren çıkan araçları yakından görmek için kullanılabilir.

16mm Lens 40 metreye kadar olan mesafelerde görüntü almak için kullanılır. Çok uzak mesafedeki cisimler bakmak için kullanılır.

Lens Açısı Tablosu
Not : 1/3″ lens, hem 1/4″ kameralarda hem de 1/3″ kameralarda kullanılır.

İp ucu Bilgisi: Birçok kişi hem geniş bir alanı, hem uzaktaki bir cismi aynı anda görmeyi çok isterler. Örneğin bir benzin istasyonunda tek kamera ile araç plakasını okumak – hemde koridorun tamamını görmek isterler. Bunun bilimsel olarak imkansız olduğunu anlatmalısınız. Anlatamazsanız göstererek müşteriyi ikna etmelisiniz.

Site Haritası

Sayfa Özeti: Güvenlik Kameraları Lens Seçimi

Sayfa Açıklaması: Kamera lensi seçimi konusunda örnek bakış açıları ile görme mesafeleri Güvenlik Kameralaörnekleri Güvenlik Kameraları Lens Seçimi

Anahtar Kelimeler: